+90 324 814 10 41 +90 505 800 87 50 anamurmem@gmail.com

Kişisel Gelişim

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

ETKİLİ İLETİŞİM

İletişim, Latince “ortak” anlamına gelen “communis” sözcüğünden türetilmiştir. Bu nedenle iletişim kurulabilmesi için ortak anlamlı sembollerin ve kavramların bulunmasına ihtiyaç vardır. İletişim, insanların duygu, düşünce ve bilgileri başka kişi veya kişilere ortak sembollerle aktarma sürecidir.
İletişim, bir paylaşmadır. İnsanın duygularını, düşüncelerini, bilgi ve becerilerini başkalarıyla paylaşabilmesi ve anlatabilmesi iletişim yolu ile olur. İletişim, insanların bir arada yaşamasının ve sosyal bir varlık olmasının gereğidir. Bireylerin birbirleriyle ilişkilerinin gücü, iletişim yeterliği ve iletişim kurmadaki başarısı ile doğrudan ilişkilidir.
İnsan, yaşamını iletişim kurarak sürdürür. Yaşam bir bakıma iletişim kurma serüvenidir. Normal zihinsel fonksiyonlara sahip bir insan, iletişim kurmadan yaşayamaz. İletişim, insanın bireysel ve sosyal yaşamının vazgeçilmez unsurudur. İnsan günlük yaşamında diğer insanlarla, kurumlarla, kuruluşlarla, gruplarla veya kendisiyle iletişim kurarak yaşar.

 Kişisel Gelişim

MOTİVASYON

Kişisel motivasyon grafiğiniz inişli çıkışlı bir seyir izliyorsa hayatınızı ve alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirme vakti gelmiş demektir. İşte size kişisel motivasyonunuzu artırmak ve korumak için 17 yöntem…

http://www.kigem.com/motivasyon-guclendiren-17-yontem.html

SİTRESLE BAŞETME YOLLARI

Stresin, zihinsel ve fiziksel kaynaklarımızı tüketen olumsuz bir yanı olduğu gibi, kendimizi keşfetmemize, potansiyelimizi kullanmamıza ve gelişmemize de yardımı olabilir. Duygu açısından hafif bir genel uyarılmışlık düzeyinin olmasının yapılacak işe ilgi uyandırma etkisi vardır. Dolayısıyla bir miktar stres normal işlevlerimiz için de gereklidir. Ancak yoğun ve uzayan stresin fizyolojik ve psikolojik açıdan olumsuz etkileri görülebilir.

http://www.sksdb.hacettepe.edu.tr/files/Stresle_Basa_Cikma.pdf

ÖZ DİSİPLİN KAZANMA YOLLARI

Kendinize bir hedef koyduğunuz zaman onu ancak disiplin ve sıkı çalışmayla elde edebilirsiniz.

Tüm başarılı insanların ortak özelliklerinden biri öz disiplindir. İster özel hayatta ister iş hayatında olsun, öz disiplin çok temel bir kavramdır. Düşüncelerinizi, duygularınız, davranışlarınızı ve alışkanlıklarınızı kontrol altında tutabilmelisiniz.

http://www.yeniisfikirleri.net/oz-disiplin-kazanma-yollari/

ERTELEME ALIŞKANLIĞINDAN KURTULMA YOLLARI

Herhalde hepimiz hayatımızın bir noktasında yapacağımız işleri ertelemişsinizdir. Boş zamanımızı eften püften şeylerle geçirip yapmamız gerekenleri son dakikaya kadar ertelemek hepimizin aşina olduğu bir durum olsa gerek. O son dakika gelince panikleyen keşke erken başlasaydım diye sızlanan da sadece biz olamayız herhalde. Ertelemeyi hayat tarzı haline getirmiş olanlarımız da var tabii. Geciktirmek, ertelemek, kaytarmak, işten kaçmak.. Anca yumurta kapıya dayanınca masa başına oturmak tanıdık geliyor mu? Fark etmemiz gereken şu ki her ne kadar zararsız gözükse de ertelemek içten içe bizi tüketen ve potansiyelimizi sınırlayan çok kötü bir alışkanlık. Atasözümüz bile var bununla alakalı: “Bugünün işini yarına bırakma.”

http://www.yeniisfikirleri.net/erteleme-aliskanligindan-kurtulmanin-yollari/

KİŞİSEL GELİŞİM İÇİN 25 PRATİK ÖNERİ

Daha iyi bir kişiliğe sahip olmayı kim istemez? Kendini geliştirmek ve daha iyi olmak, son zamanlarda oldukça popüler. Özellikle kişisel gelişim konusunda hem bireysel hem de toplumsal boyutlarda bir çok oluşum ve girişim bulunmaktadır. Kişisel gelişimin bireysel boyutunda kişilerin izleyebileceği bir çok yol vardır. İşte onlardan bazıları;

https://abprojeyonetimi.com/kisisel-gelisim-icin-25-pratik-oneri/

Bir iş kurmak

Bir işi bulmanın kendinden daha iyi bir yolu var mı? Bir işletme sahibi olmak için asla çok geç değildir. Burada hayallerinizi sürdürmenize yardımcı olacak bazı yararlı rehberler bulabilirsiniz!

Avrupa Gençlik Portalı          

Son Haberler

12 Eylül 2018
06 Eylül 2018
06 Eylül 2018
©2020 E-services Education Erasmus+ KA2 Project Ref. Nr.: 2015-1-TR01-KA201-0022552
Bu yayın Avrupa Birliği’nin desteğiyle hazırlanmıştır. Bu yayının içeriğinden yalnızca Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü liderliğindeki proje konsorsiyumu sorumlu olup , herhangi bir şekilde AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
“This publication has been produced with the assistance of the European Union. The contents of this publication are the sole responsibility of the project consortium and can in no way reflect the views of the European Union”

Search

35781
TodayToday22
YesterdayYesterday37
This WeekThis Week59
This MonthThis Month1430
All DaysAll Days35781